5 прости твърдения за Коневъдството е обяснено

5 прости твърдения за Коневъдството е обяснено

5 прости твърдения за Коневъдството е обяснено

Blog Article

Осъществява развъдна дейност. Планира, ръководи и контролира дейността в животновъдната ферма.

В момента България е кандидат за членство в Световната асоциа­ция за чистокръвната английска порода.

Във всеки един момент може да промените вашите настройки за бисквитки.

За намаляване на емисиите се предлагат различни методи (например, хранителни добавки за животни, газосъбиращи торби и др.), а също съкращаване на количеството на отглежданите животни, респ. намаление на потреблението на месо.

Необходими личностни качества – Лицата, практикуващи професията, трябва да бъдат физически здрави и издръжливи, подвижни, сръчни и да обичат животните.

Регистриране на потребител Затвори Регистрацията ви дава право да публикувате обяви, да си попълните собствен профил и да пишете във форума.

Във високопланинските райони те са били най-добрия помощник на човека за транспортиране на товари.

, когато Видинското царство е превзето от Османската империя и окончателно е сложен краят на българската държава. 

Успешно положилите държавни изпити по теория и практика на професията, получават Свидетелство за професионална квалификация.

Като резултат от дейността на редица специалисти, учени, ездачи и треньори в областта на племенното коневъдство съобразно законите в страната, днес то е представено от едно многообразно породно поголовие. Особено важна роля в това направление играят частните стопани, деятели и радетели на конния спорт, които непрекъснато внасят все по-нови за страната ни породи коне.

Изисквана степен на образование/ квалификация – За придобиване на трета степен на професионална квалификация по професията входящото минимално образователно равнище за ученици е завършено основно образование.

Стара Загора. Породата се развъжда главно за нуждите на конния спорт. Жребци от Хановерска порода се използуват успешно за производство на спортни коне в съчетание с кобили от Източнобългарска порода.

През тези столетия се отглеждат предимно ниски коне, Коневъдство които се отличават със своята сила, здравина и издръжливост. Тези коне се използват само за превоз и земеделска работа.

През последните години влияние има и Френския рисак. В една такава смесица от четири породи не може да се говори за обособен тип рисист кон в България, но все пак преоблада­ват конете от типа на Руския и Американския рисак.

Report this page